Craonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Craonne
Komunë
noform
Pamje nga Craonne
Stema_figura
Vendndodhja
Craonne is located in Franca
Craonne
Craonne
49°26′24″V 3°47′12″L / 49.44°V 3.7866666666667°L / 49.44; 3.7866666666667Koordinatat: 49°26′24″V 3°47′12″L / 49.44°V 3.7866666666667°L / 49.44; 3.7866666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.62 km2
Popullsia 77 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02234


Craonne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Craonne ka një popullsi prej 77 banorë dhe sipërfaqe 8.62 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Craonne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale