Creshneva (Çashkë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Creshneva (Çashkë)
Fshat
noform
Vendndodhja
Creshneva (Çashkë) is located in Maqedonia e Veriut
Creshneva (Çashkë)
Creshneva (Çashkë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 844 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1415
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 38′ 02″ Veri

21° 29′ 20″ Lindje

Popullsia 8 banorë (2002)

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]