Croix-Fonsomme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Croix-Fonsomme
Komunë
noform
Pamje nga Croix-Fonsomme
Stema_figura
Vendndodhja
Croix-Fonsomme is located in Franca
Croix-Fonsomme
Croix-Fonsomme
49°55′15″V 3°24′08″L / 49.920833333333°V 3.4022222222222°L / 49.920833333333; 3.4022222222222Koordinatat: 49°55′15″V 3°24′08″L / 49.920833333333°V 3.4022222222222°L / 49.920833333333; 3.4022222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.37 km2
Popullsia 230 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02240


Croix-Fonsomme është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Croix-Fonsomme ka një popullsi prej 230 banorë dhe sipërfaqe 9.37 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Croix-Fonsomme – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale