Crouttes-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Crouttes-sur-Marne
Komunë
noform
Pamje nga Crouttes-sur-Marne
Stema_figura
Vendndodhja
Crouttes-sur-Marne is located in Franca
Crouttes-sur-Marne
Crouttes-sur-Marne
48°59′V 3°14′L / 48.98°V 3.24°L / 48.98; 3.24Koordinatat: 48°59′V 3°14′L / 48.98°V 3.24°L / 48.98; 3.24
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.33 km2
Popullsia 636 banorë
Dendësia 147 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02310
INSEE 02242


Crouttes-sur-Marne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Crouttes-sur-Marne ka një popullsi prej 636 banorë dhe sipërfaqe 4.33 km², me një dendësi prej 147 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Crouttes-sur-Marne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale