Crouy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Crouy
Komunë
noform
Pamje nga Crouy
Stema_figura
Vendndodhja
Crouy is located in Franca
Crouy
Crouy
49°24′09″V 3°21′36″L / 49.4025°V 3.36°L / 49.4025; 3.36Koordinatat: 49°24′09″V 3°21′36″L / 49.4025°V 3.36°L / 49.4025; 3.36
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.38 km2
Popullsia 2801 banorë
Dendësia 270 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02243
Faqja Zyrtare http://www.ville-crouy.fr/


Crouy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Crouy ka një popullsi prej 2801 banorë dhe sipërfaqe 10.38 km², me një dendësi prej 270 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Crouy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale