Crupilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Crupilly
Komunë
noform
Pamje nga Crupilly
Vendndodhja
Crupilly is located in Franca
Crupilly
Crupilly
49°55′32″V 3°45′19″L / 49.925555555556°V 3.7552777777778°L / 49.925555555556; 3.7552777777778Koordinatat: 49°55′32″V 3°45′19″L / 49.925555555556°V 3.7552777777778°L / 49.925555555556; 3.7552777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.52 km2
Popullsia 78 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02244


Crupilly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Crupilly ka një popullsi prej 78 banorë dhe sipërfaqe 3.52 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Crupilly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale