Cugny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cugny
Komunë
noform
Pamje nga Cugny
Vendndodhja
Cugny is located in Franca
Cugny
Cugny
49°42′26″V 3°09′12″L / 49.707222222222°V 3.1533333333333°L / 49.707222222222; 3.1533333333333Koordinatat: 49°42′26″V 3°09′12″L / 49.707222222222°V 3.1533333333333°L / 49.707222222222; 3.1533333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.4 km2
Popullsia 597 banorë
Dendësia 64 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02480
INSEE 02246


Cugny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cugny ka një popullsi prej 597 banorë dhe sipërfaqe 9.4 km², me një dendësi prej 64 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cugny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale