Cuirieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cuirieux
Komunë
noform
Pamje nga Cuirieux
Vendndodhja
Cuirieux is located in Franca
Cuirieux
Cuirieux
49°40′51″V 3°48′53″L / 49.680833333333°V 3.8147222222222°L / 49.680833333333; 3.8147222222222Koordinatat: 49°40′51″V 3°48′53″L / 49.680833333333°V 3.8147222222222°L / 49.680833333333; 3.8147222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.46 km2
Popullsia 161 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02350
INSEE 02248


Cuirieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cuirieux ka një popullsi prej 161 banorë dhe sipërfaqe 6.46 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cuirieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale