Cuiry-Housse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cuiry-Housse
Komunë
noform
Pamje nga Cuiry-Housse
Vendndodhja
Cuiry-Housse is located in Franca
Cuiry-Housse
Cuiry-Housse
49°17′41″V 3°29′32″L / 49.294722222222°V 3.4922222222222°L / 49.294722222222; 3.4922222222222Koordinatat: 49°17′41″V 3°29′32″L / 49.294722222222°V 3.4922222222222°L / 49.294722222222; 3.4922222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.54 km2
Popullsia 111 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02249


Cuiry-Housse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cuiry-Housse ka një popullsi prej 111 banorë dhe sipërfaqe 8.54 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cuiry-Housse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale