Cuiry-lès-Chaudardes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cuiry-lès-Chaudardes
Komunë
noform
Pamje nga Cuiry-lès-Chaudardes
Vendndodhja
Cuiry-lès-Chaudardes is located in Franca
Cuiry-lès-Chaudardes
Cuiry-lès-Chaudardes
49°23′10″V 3°46′11″L / 49.386111111111°V 3.7697222222222°L / 49.386111111111; 3.7697222222222Koordinatat: 49°23′10″V 3°46′11″L / 49.386111111111°V 3.7697222222222°L / 49.386111111111; 3.7697222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.15 km2
Popullsia 76 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02250


Cuiry-lès-Chaudardes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cuiry-lès-Chaudardes ka një popullsi prej 76 banorë dhe sipërfaqe 5.15 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cuiry-lès-Chaudardes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale