Cuisy-en-Almont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cuisy-en-Almont
Komunë
noform
Pamje nga Cuisy-en-Almont
Vendndodhja
Cuisy-en-Almont is located in Franca
Cuisy-en-Almont
Cuisy-en-Almont
49°25′03″V 3°14′45″L / 49.4175°V 3.2458333333333°L / 49.4175; 3.2458333333333Koordinatat: 49°25′03″V 3°14′45″L / 49.4175°V 3.2458333333333°L / 49.4175; 3.2458333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.17 km2
Popullsia 339 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02253


Cuisy-en-Almont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cuisy-en-Almont ka një popullsi prej 339 banorë dhe sipërfaqe 9.17 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cuisy-en-Almont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale