Cukalati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Cukalati
Fshat
Cukalati is located in Shqipëria
Cukalati
Cukalati
Cukalati (Shqipëria)

Koordinatat:40°43′48″V 19°47′28″L / 40.730°V 19.791°L / 40.730; 19.791Koordinatat: 40°43′48″V 19°47′28″L / 40.730°V 19.791°L / 40.730; 19.791

Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Beratit
Rrethi: Rrethi i Beratit
Komuna: Komuna Cukalat
Targat e automjeteve: BR
Përdorimi i stampës


Cukalati është një fshat në Rrethin e BeratitShqipëri.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]