Donofrosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Donofrosa
Fshat
Donofrosa is located in Shqipëria
Donofrosa
Donofrosa
Donofrosa (Shqipëria)

Koordinatat:40°44′35″V 19°47′20″L / 40.743°V 19.789°L / 40.743; 19.789Koordinatat: 40°44′35″V 19°47′20″L / 40.743°V 19.789°L / 40.743; 19.789

Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Beratit
Rrethi: Rrethi i Beratit
Komuna: Komuna Cukalat
Targat e automjeteve: BR
Përdorimi i stampës


Donofrosa është një fshat në Rrethin e BeratitShqipëri.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pooullsia e fshatit eshte perbere kryesisht nga vendalinjte por edhe familje te ardhura kryesisht gjate kohes se komunizmit.Popullsia eshte duke u ulur per arsye e emigrit te rinise jashte vendit.

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]