Cusset

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cusset
Komunë
noform
Pamje nga Cusset
Stema_figura
Vendndodhja
Cusset is located in Franca
Cusset
Cusset
46°08′04″V 3°27′23″L / 46.134444444444°V 3.4563888888889°L / 46.134444444444; 3.4563888888889Koordinatat: 46°08′04″V 3°27′23″L / 46.134444444444°V 3.4563888888889°L / 46.134444444444; 3.4563888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.93 km2
Popullsia 13545 banorë
Dendësia 424 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03300
INSEE 03095
Faqja Zyrtare http://www.ville-cusset.com


Cusset është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Cusset ka një popullsi prej 13545 banorë dhe sipërfaqe 31.93 km², me një dendësi prej 424 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cusset – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale