Cutry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cutry
Komunë
noform
Pamje nga Cutry
Vendndodhja
Cutry is located in Franca
Cutry
Cutry
49°20′50″V 3°10′54″L / 49.347222222222°V 3.1816666666667°L / 49.347222222222; 3.1816666666667Koordinatat: 49°20′50″V 3°10′54″L / 49.347222222222°V 3.1816666666667°L / 49.347222222222; 3.1816666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.79 km2
Popullsia 125 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02254


Cutry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cutry ka një popullsi prej 125 banorë dhe sipërfaqe 4.79 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cutry (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale