Cys-la-Commune

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cys-la-Commune
Komunë
noform
Pamje nga Cys-la-Commune
Vendndodhja
Cys-la-Commune is located in Franca
Cys-la-Commune
Cys-la-Commune
49°23′31″V 3°34′20″L / 49.391944444444°V 3.5722222222222°L / 49.391944444444; 3.5722222222222Koordinatat: 49°23′31″V 3°34′20″L / 49.391944444444°V 3.5722222222222°L / 49.391944444444; 3.5722222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.39 km2
Popullsia 148 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02255


Cys-la-Commune është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cys-la-Commune ka një popullsi prej 148 banorësh dhe sipërfaqe 4.39 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cys-la-Commune – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale