Dagny-Lambercy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dagny-Lambercy
Komunë
noform
Pamje nga Dagny-Lambercy
Vendndodhja
Dagny-Lambercy is located in Franca
Dagny-Lambercy
Dagny-Lambercy
49°46′16″V 4°02′37″L / 49.771111111111°V 4.0436111111111°L / 49.771111111111; 4.0436111111111Koordinatat: 49°46′16″V 4°02′37″L / 49.771111111111°V 4.0436111111111°L / 49.771111111111; 4.0436111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.04 km2
Popullsia 134 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02256


Dagny-Lambercy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Dagny-Lambercy ka një popullsi prej 134 banorë dhe sipërfaqe 10.04 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dagny-Lambercy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale