Daichi Kamada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Daichi Kamada
DaichiKamada.jpg
Të dhënat vetjake
Emri i plotëDaichi Kamada
Datëlindja (1996-08-05) 5 Gusht, 1996 (26 vjeç)
VendlindjaEhime, Japonia
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Eintracht Frankfurt
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2015–2017Sagan Tosu65(13)
2017–Eintracht Frankfurt3(0)
2018–2019Sint-Truidense VV34(15)
Karriera ndërkombëtare
2019–Japonia4(1)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Daichi Kamada (鎌田 大地 Kamada Daichi?, lindur më 5 Gusht 1996) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 4 1
Gjithsej 4 1

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]