Daiki Hashioka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daiki Hashioka
Të dhënat personale
Emri i plotëDaiki Hashioka
Data e lindjes (1999-05-17) 17 Maj, 1999 (21 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japonia
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualUrawa Reds
Numri27
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2018–Urawa Reds43(3)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Daiki Hashioka (橋岡 大樹 Hashioka Daiki?, lindur më 17 Maj 1999) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 2 0
Gjithsej 2 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]