Jump to content

Daizen Maeda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Daizen Maeda
Të dhënat vetjake
Emri i plotëDaizen Maeda
Datëlindja (1997-10-20) 20 tetor 1997 (26 vjeç)
VendlindjaOsaka, Japonia
PozicioniSulmues
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
CS Marítimo
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2016–2019Matsumoto Yamaga FC56(9)
2017Mito HollyHock36(13)
2019–CS Marítimo
Karriera ndërkombëtare
2019–Japonia2(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Daizen Maeda (前田 大然 Maeda Daizen?, lindur më 20 Tetor 1997) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 2 0
Gjithsej 2 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]