Dallon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dallon
Komunë
noform
Pamje nga Dallon
Vendndodhja
Dallon is located in Franca
Dallon
Dallon
49°49′16″V 3°14′29″L / 49.821111111111°V 3.2413888888889°L / 49.821111111111; 3.2413888888889Koordinatat: 49°49′16″V 3°14′29″L / 49.821111111111°V 3.2413888888889°L / 49.821111111111; 3.2413888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.81 km2
Popullsia 423 banorë
Dendësia 73 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02680
INSEE 02257


Dallon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Dallon ka një popullsi prej 423 banorë dhe sipërfaqe 5.81 km², me një dendësi prej 73 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dallon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale