Dammard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dammard
Komunë
noform
Pamje nga Dammard
Vendndodhja
Dammard is located in Franca
Dammard
Dammard
49°08′41″V 3°11′52″L / 49.144722222222°V 3.1977777777778°L / 49.144722222222; 3.1977777777778Koordinatat: 49°08′41″V 3°11′52″L / 49.144722222222°V 3.1977777777778°L / 49.144722222222; 3.1977777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.96 km2
Popullsia 401 banorë
Dendësia 50 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02470
INSEE 02258


Dammard është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Dammard ka një popullsi prej 401 banorë dhe sipërfaqe 7.96 km², me një dendësi prej 50 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dammard – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale