Dampleux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dampleux
Komunë
noform
Pamje nga Dampleux
Vendndodhja
Dampleux is located in Franca
Dampleux
Dampleux
49°14′36″V 3°09′15″L / 49.243333333333°V 3.1541666666667°L / 49.243333333333; 3.1541666666667Koordinatat: 49°14′36″V 3°09′15″L / 49.243333333333°V 3.1541666666667°L / 49.243333333333; 3.1541666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.19 km2
Popullsia 409 banorë
Dendësia 50 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02259


Dampleux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Dampleux ka një popullsi prej 409 banorë dhe sipërfaqe 8.19 km², me një dendësi prej 50 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dampleux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale