Dan Stevens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dan Stevens
Dan Stevens (24960443100) (2).jpg
U lind10 tetor 1982
KombësiaBritanez
PunësimiAktor
Vite aktiviteti2004–
Gjatësia183 cm (6 ft 0 in)

Daniel Jonathan "Dan" Stevens lindi më 10 tetor, 1982[1]Londër, Angli. Është një aktor britanez, i njohur për rolin e Matthew Crawley në Downton Abbey, David në The Guest, Lancelot në Night at the Museum: Secret of the Tomb, Bisha në Beauty and the Beast,[2] David Haller në Legion dhe Charles DickensThe Man Who Invented Christmas.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Dan Stevens Biography". Arkivuar nga origjinali më 22 maj 2009. Marrë më 29 dhjetor 2017. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Beauty and the Beast casting Dan Stevens as the Beast

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]