Danizy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Danizy
Komunë
noform
Pamje nga Danizy
Stema_figura
Vendndodhja
Danizy is located in Franca
Danizy
Danizy
49°39′53″V 3°23′32″L / 49.664722222222°V 3.3922222222222°L / 49.664722222222; 3.3922222222222Koordinatat: 49°39′53″V 3°23′32″L / 49.664722222222°V 3.3922222222222°L / 49.664722222222; 3.3922222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.49 km2
Popullsia 591 banorë
Dendësia 132 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02800
INSEE 02260


Danizy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Danizy ka një popullsi prej 591 banorë dhe sipërfaqe 4.49 km², me një dendësi prej 132 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Danizy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale