Darin Zanyar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Darin (2012)

Darin Zanyar i njohur si Darin është këngëtar nga Suedia. Ai lindi më 2 Qershor 1987Stockholm.

Nacionaliteti i vërtetë i Darin Zayar është Kurdët.

Darin fitoi vendin e dytë në Idolin Suedez 2004.

Viti Kënga Pozitat në Toplista Album
Flamuri
SUE
Flamuri
FIN
Flamuri
GJER
Flamuri
AUT
Flamuri
ANG
2005 "Money for Nothing" 1 - - - - The Anthem
"Why Does It Rain" 5 - - - -
"Step Up" 1 9 - - - Darin
"Who's That Girl" 6 20 - - -
2006 "Want Ya!" 4 8 - - -
"Perfect" 3 4 - - - Break the News
2007 "Everything But the Girl" 38 - - - -
"Desire" - - 53 - -
"Insanity" - - 20 47 -
2008 "Breathing Your Love" (bashkp. Kat DeLuna) 2 13 - - TBR Flashback
2009 "See U at the Club" 12 - - - -
"Runaway" 11 - - - -
"What If" 51 - - - -
"Seasons Fly" 57 - - - -
"Viva La Vida" 1 - - - -

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Darin Zanyar – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale