Davit Mujiri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Davit Mujiri
Të dhënat personale
Emri i plotëDavit Mujiri
Data e lindjes (1978-01-02) 2 Janar, 1978 (43 vjeç)
Vendi i lindjesTbilisi, Gjeorgjia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994-1998Dinamo Tbilisi
1999-2001Sheriff Tiraspol
2001-2005Sturm Graz
2005-2008Krylia Sovetov Samara
2008-2009Lokomotiv Moscow
2010Dinamo Tbilisi
2011Sanfrecce Hiroshima
2012Zestafoni
Ekipi kombëtar
2003–2008Flag of Georgia.svg Gjeorgjia25(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Davit Mujiri (lindur më 2 Janar 1978) është një ish-futbollist gjeorgjian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin gjeorgjian ka luajtur 25 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Georgia.svg Gjeorgjia
Vite Ndeshje Gola
2003 1 0
2004 2 0
2005 7 0
2006 6 1
2007 6 0
2008 3 0
Gjithsej 25 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]