Deez Nuts

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Deez Nuts
Background information
OrigjinaMelbourne, Victoria, Australia
ZhanretHardcore punk, Rap
Vitet aktik2007 - sot
LabeliStomp, UNFD (Australia), Roadrunner, Century Media
Antar/ëtJJ Peters
Sean Kennedy
Matt Rogers
Alex Salinger
Websitepiercetheveil.net

Deez Nuts është një grup muzikor nga MelbourneVictoriaAustralia. Deri tani, grupi publikoi tre albume dhe disa EP resp. singles të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga JJ Peters (Këngëtar), Sean Kennedy (E-bas), Matt Rogers (Kitara) dhe Alex Salinger (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US DE AU
2007 Rep Your Hood (EP) n.A.
2008 Stay True Stomp n.A.
2010 This One´s for You Roadrunner Records 44 n.A.
2013 Bout It Century Media 76 35 n.A.
2014 TBA n.A.
"—" denotes that the record didn't chart.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: Australia - Gjermani[lidhje e vdekur]