Dejan Jakovic

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dejan Jakovic
Të dhënat personale
Emri i plotëDejan Jakovic
Data e lindjes (1985-07-16) 16 Korrik, 1985 (35 vjeç)
Vendi i lindjesKarlovac, Jugosllavia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008-2009Red Star Belgrade
2009-2013DC United
2014-2017Shimizu S-Pulse
Ekipi kombëtar
2009–Flag of Canada.svg Kanadaja38(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Dejan Jakovic (lindur më 16 Korrik 1985) është një ish-futbollist kanadez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin kanadez ka luajtur 38 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Canada.svg Kanadaja
Vite Ndeshje Gola
2009 5 0
2010 3 0
2011 2 0
2012 1 0
2013 5 0
2014 1 0
2015 9 0
2015 6 0
2015 6 0
Gjithsej 38 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]