Dercy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dercy
Komunë
noform
Pamje nga Dercy
Vendndodhja
Dercy is located in Franca
Dercy
Dercy
49°42′13″V 3°41′06″L / 49.703611111111°V 3.685°L / 49.703611111111; 3.685Koordinatat: 49°42′13″V 3°41′06″L / 49.703611111111°V 3.685°L / 49.703611111111; 3.685
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.17 km2
Popullsia 381 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02261


Dercy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Dercy ka një popullsi prej 381 banorë dhe sipërfaqe 11.17 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dercy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale