Deuillet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Deuillet
Qytet
Vendndodhja
Deuillet is located in Franca
Deuillet
Deuillet
49°37′49″V 3°21′41″L / 49.630277777778°V 3.3613888888889°L / 49.630277777778; 3.3613888888889Koordinatat: 49°37′49″V 3°21′41″L / 49.630277777778°V 3.3613888888889°L / 49.630277777778; 3.3613888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.76 km2
Dendësia 61 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02262


Deuillet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Deuillet ka një popullsi prej 228 banorë dhe sipërfaqe 3.76 km², me një dendësi prej 61 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Deuillet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale