Dhuizel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dhuizel
Qytet
Vendndodhja
Dhuizel is located in Franca
Dhuizel
Dhuizel
49°21′56″V 3°37′06″L / 49.365555555556°V 3.6183333333333°L / 49.365555555556; 3.6183333333333Koordinatat: 49°21′56″V 3°37′06″L / 49.365555555556°V 3.6183333333333°L / 49.365555555556; 3.6183333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.81 km2
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02263


Dhuizel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Dhuizel ka një popullsi prej 115 banorë dhe sipërfaqe 6.81 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dhuizel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale