Diskutim:19 Qershor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin 19 Qershor. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Shiko këtu en:June 19, se si vendosen këto njoftime. Vihen fakte domethënëse dhe që kanë një artikull të shkruar mirë në këtë enciklopedi, dhe një lidhje wiki për tek artikulli... Sepse lexuesi nuk mëson gjë nëse lexon vetëm: "Vdes çifti X apo Y". Kush është ky çift? Pse nuk ka një lidhje për tek një artikull mbi këtë çift që të tregojë domethënien e ngjarjes. -- Mr.Pseudo 19 qershor 2015 13:29 (CEST)[reply]
Nuk eshte e domosdoshme me ekzistu artikulli, i ndonji ngjarajej per tu edituar si ngjarje. Ju ua kam lene te tjereve gjegjesisht juve i nderuar , e qe ju fare nuk e ditoni , vetem kontrolloni aktivitetin e te tjereve dhe mundoheni ti pengoni te punojne. Urdheroni ju shkruwni gjegjesisht perkhtheni, se edhe ashtu tjeter gje nuk beni--PLANETI DISKUTO 19 qershor 2015 13:36 (CEST).[reply]
Nuk të kuptoj mirë çfarë do të thuash, por megjithatë pavarësisht se nuk ek argument si zakonisht, më sipër të vendosa një lidhje që tregon se si janë artikujt e të njëjts datë në Wkipedinë në gjuhën angleze. Në fakt, tema të përmendet në faqet përmbledhëse si këto mbi datat duhet të ketë një artikull në Wikipedia, dhe duhet të jetë temë domethënëse me një rëndësi të caktuar... Ekzekutimi i çiftit duhet përmendur por vetëm nëse ka artikullin ku të vendoset një lidhje interwiki. Tjetër: në faqe si këto nuk vendosen burime apo lidhje të jashtme. Flm. -- Mr.Pseudo 19 qershor 2015 13:47 (CEST)[reply]
Me ju nuk debatohet.. eshte e kote , dhe e pa dobishme dhe humbje kohe dhe nervash. --PLANETI DISKUTO 19 qershor 2015 13:48 (CEST)[reply]
Unë kam paraqitur fakte dhe argumente. Dhe madje edhe një shembull të gatshëm se si sillet Wikipedia angleze. Mendoj se nuk duhet të të vijë fare inat nëse unë largoj apo modifikoj ndryshimet që bën ti kur ato nuk u përmbahen normave të gjthëpranuara të Wikipedisë. Apo kur më del ti përpara duhet të përdor një standard të dyfishtë dhe t'i lë redaktimet e tua sado që ato mund të kenë nevojë për përmirësim. Për mendimin tim nuk ke pse i humbet fare nervat. Nëse nuk të pëlqejnë këto norma ka zgjidhje, si psh mund të propozosh që të ndryshohen normat, por jo të kërkosh që disa norma të mos respektohen kur të intereson apo kur të do ty qejfi... Ditën e mirë! -- Mr.Pseudo 19 qershor 2015 13:54 (CEST)[reply]