Diskutim:Gjilani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Gjilani. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
  • diku rreth 1850 - Governatori turk i Gjilanit ishte një farë Maliqbej Engjëlli (Anlicë) dhe Engjell -bej, një fanatik dhe siç u shpreh At Antoni "persecutor in capite" - kryepersekutori. Ai ishte i dyti pas kadiut, Tahit Effendi. Gjithë vendi qeverisej nga Selim Pasha që jetonte në Shkup. Stratford Canning. Shpata e mprehtë e persekutimit - të cilin Abdyl Mexhid dhe qeveria e tij reformatore kishte premtuar solemnisht që nuk do ta përdorte më ose nuk do të lejonte të përdorej u mbajt në myll për ca kohë; po ajo doli nga mylli. Me 01 Nëntor, 1845, në festën solemne të të Gjithë Shenjtërve, distrikti i tyre i vogël u rrethua, e barinjtë e varfër e të zotët e tyre u arrestuan të gjithë

Une mendoj se ti paske shkru gjepura me fal a por lexo me shum dr Muslim hoxha.

kjo tem vlen per perdoruesin planeti[Redakto nëpërmjet kodit]

e lusim perdoruesin planeti qe mos ti fshij shenimet qepo i futin te tjeret edhe pse ai po i konsideron si nashta gabim por jan shum te sakta sidomos tek shenimi jem resurset ekologjike e ka fshir gjysmen rreth temperaturave vjetore ne gjilan dhe ka mdu shenime tjera e lusim mos ti fshij por nese deshiron te shtoj diqka shtes po. Ju faleminderit me rrespekt

--Koka11 27 Shkurt 2015 18:27 (CET)e lusim Planeti qe mos ti fshij shenimet qe po i futin te tjeret edhe pse ai po i konsideron si ndashta gabim por, jane shume te sakta sidomos tek shenimi jeme nga historia, kultura dhe arsimi..ka fshir gjysmen rreth pasyqres e ka bllokuar freskimin te Komuna e gjilanit dhe ka mdudh shenime tjera,... e lusim mos ti fshije por, nese deshiron te shtoj diçka shtes po. Ju faleminderit me rrespekt

  • Unë sinqerisht kam problem me kuptu, sepse teksti nuk është i kjartë-i lexueshëm. Ju luetem të më ndihmoni. Nuk po kuptoj çka kërkohet nga unë. Ka një muaj që asgjë nuk është shtuar as nuk është fshirë nga askush.--Planeti (diskutimet) 27 Shkurt 2015 23:12 (CE
  • Ju lutem , mundeni ta bëni krahasimin ndërmjet këtyre redaktimeve: [1] dhe [2], konstatoni ju vet dallimin.--Planeti (diskutimet) 28 Shkurt 2015 11:21 (CET)

Kërkesë redaktimi më 25 mars 2018[Redakto nëpërmjet kodit]

Duhet ta perditsojme kete artikull, ju lutem me hiqeni gjysme-mbrojtjen! --Sabri Hakuli (diskutimet) 25 mars 2018 16:42 (CEST)

U ndryshuan lidhjet e jashtme[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Tani sa ndryshova 1 lidhjet e jashtme në Gjilani. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 8 shtator 2019 21:16 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Gjilani. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:

te lidhja http://www.islamgjakova.net/histori/mitrovica_ne_udhepershkrimet_e_branislav_nushiqit.htm.


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 15 maj 2020 04:27 (CEST)