Diskutim:Hiob

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Hiob. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Përveq lidhjeve te jashtme nuk po shoh burime , te dhanunave - referenca--Planeti (diskutimet) 6 prill 2015 19:20 (CEST)[reply]

Nuk është nevoja kryesore që artikulli të ketë vetëm referenca, por mjafton edhe kur ka burime të tjera, siç shkruan vetë tek stampa: Jeni të lutur të përmirësoni këtë artikull duke shtuar referencat dhe dëshmitë e nevojshme. dhe këtu.--Alboholic (diskutimet) 6 prill 2015 19:21 (CEST)[reply]
Kjo që thua është e saktë. Nga ana tjetër një artikull mund edhe të mos ketë asnjë nga këto të dyja, për sa kohë që ka një konsensus të gjerë apo sa kohë që dikush nuk pretendon diçka të bie në kundërshtim me atë që thonë përdoruesit apo redaktorët e tjerë. Psh këto dy artikuj, sa për të dhënë një shembull të thjeshtë en: Mercato (Naples) dhe en: Mercato San Severino nuk kanë asnjë burim informacioni, e megjithatë askush nuk ka dalë në en.wiki, sikundër del ti këtu me ton spiuni dhe ushtaraku që të na thuash se çfarë duhet dhe çfarë nuk duhet të bëjmë, për më tepër që po flasim për artikuj që janë njohuri e përgjithshme dhe nuk janë aspak tema kontroversale. Thënë këtë, unë besoj se nuk do të diskutoj më me ty, por do t'u sinjalizoj të gjithëve votimin, dhe sapo të arrihet një shumicë e thjeshtë, psh 3 vota pro dhe 1 kundër (për më tepër vota jote nuk vlen!) do t'i sugjeroj adminit të të bllokoj për nja dy javë - me shpresën se do të kuptosh se qasja jote nuk është konstruktive.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 6 prill 2015 19:28 (CEST)[reply]
Faleminderit për shpjegimin. Të jam mirënjohës. Tung.--Alboholic (diskutimet) 6 prill 2015 19:48 (CEST)[reply]
Pa problem.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 6 prill 2015 19:53 (CEST)[reply]