Diskutim:Hodo Sokoli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Hodo Sokoli. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Një fakt nga artikulli Hodo Sokoli u shfaq në Faqen kryesore në seksionin A e dini se ... në javën e 3 -të të vitit 2013

Përmbajtja e kuriozitetit është: "A e dini se

  • ... Hodo Sokoli, një udhëheqës i shquar shqiptar i shek. XIX, hoqi publikisht uniformën dhe simbolet osmane për të veshur kostumin kombëtar shqiptar në sy të 150 efektivave osmanë ?"