Diskutim:Integrali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Integrali. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Përkthimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Ju falenderoj shum qe jeni duke e perkthyer Integralet Ne shqip, http://en.wikipedia.org/wiki/Integral kete link, dhe pres deri ne perfundimin e perkthimit, faleminderit shum, shpresoj qe ne te ardhmen do te kete dhe perkthime te artikujve tjere. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga 80.80.174.243 (diskutimiredaktime) 1 Tetor 2007 15:09 (UTC).

A do te kete ndryshime me, ne kete artikull?, pres deri ne perfundim te artikullit, nese nuk keni mundesi ,atehere te pakten te me drejtoni ku te kerkoj per kete artikull ne gjuhen shqipe. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga 80.80.174.243 (diskutimiredaktime) 2 Tetor 2007 19:22 (UTC).

kij durim, do te tentoj une neser te perkthej dicka me shume, por nuk mund te te premtoj se do te e perkthej te terin sepse nuk kam aq kohe. (Puntori 2 Tetor 2007 18:24 (UTC))

faleminderit shume do te kem durim deri ne perfundimin e perkthimit – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga 80.80.174.243 (diskutimiredaktime) 2 Tetor 2007 22:02 (UTC).


Faleminderit per vazhdimin e perkthimit, do te pres deri ne perfundimin e artikullit, flm per perkushtim – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga 80.80.174.243 (diskutimiredaktime) 3 Tetor 2007 16:12 (UTC).

Me fal qe jam pak i paduruar, vetem desha te dij a do te vazhdoni te perktheni artikullin? me fal nese po ju shqetesoj. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga 80.80.174.243 (diskutimiredaktime) 8 Tetor 2007 00:11 (UTC).


I nderuar, ne tegjith jemi te zene dhe beso se nuk eshte e thjeshte te pershtatet artikulli nga anglishtja ne shqip sepse behet fjale per terminologji profesionale matematikore dhe jo per nje perkthim te nje historie. Sa me perket mua per momentin nuk do te vazhdoj me. Per te tjeret nuk e di. Shpresoj se je i knaqur me kete artikull. (Puntori 8 Tetor 2007 10:52 (UTC))

Faleminderit per perkthimin, shpresoj qe do te perkthej dikush tjeter deri ne fund artikullin "Integrali", faleminderit. ME fal per shqetesim. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga 80.80.174.243 (diskutimiredaktime) 8 Tetor 2007 13:25 (UTC).

PUNETORË, te tjere, ju lutem me jepni nje pergjigje, a te pres deri ne perfundim, apo sdo kete me vazhdim te perkthimit te "Integralit" perkthimi i pjeses se pare ka qene shum i mire, perfekt, edhe e kupttoj qe eshte veshtir sepse behet fjale per terminologji profesionale matematikore , flm per mirekuptim. Pres pergjigjen tuaj. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga 80.80.174.243 (diskutimiredaktime) 10 Tetor 2007 18:22 (UTC).

Nuk mund te thuhet nese artikulli do vazhdohet apo jo, sepse Wikipedia eshte nje Enciklopedi Dinamike, ku sot mund te redaktojne dhe te shtojne material, neser mund te mos ta bejne, dhe keshtu me radhe. Mund te ndodh qe ndonje i interesuar (edhe ju mund te ndihmoni per perkthimin ose permiresimin) ta vazhdoj ta permiresoje ose te shtoje material. Eshte pyetje qe nuk mund ti jepet nje pergjigje e sakte. --Eagleal  10 Tetor 2007 16:28 (UTC)


Edhe pse eshte e veshtire me keto terme te perkthehet, shpresoj se dikush do ta perkthej artikullin te terin, ju kisha falenderuar shume, flm per mbeshtetje, ddhe gjithashtu faleminderit Punteori i pare qe e ka perkthyer pjesen e pare, faleminderit – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga 80.80.174.243 (diskutimiredaktime) 13 Tetor 2007 18:47 (UTC).

A DO TE KETE NDRYSHIM , ME NE KETE ARTIKULL? MUND TA DIJ PERGJIGJEN PERFUNDIMTARE?? FLM PER MIREKUPTIM, – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga 80.80.174.243 (diskutimiredaktime) 23 Tetor 2007 15:17 (UTC).
I dashur perdorues me IP = 80.80.174.243 ju lutem te kini durim. Pergjigjen e asaj pyetje jua dhash lart (dy paragrafe me siper). Disa keshilla (disa jane "rregulla") te shpejta qe nuk kane te bejne me kete diskutim:
do te keni me shume mundesira dhe privilegje (shikoni per te besuar), dhe mund te komunikoni me mire me ne.
  • Vendosni firmen ne çdo diskutim ne fund te komentit duke shtuar —~~~~ ose duke shtypur butonin e parafundit nga e majta (i dyti nga e djathta).
Shpresoj kesaj radhe te jem shpjeguar mire, Te fala.--Eagleal  23 Tetor 2007 13:49 (UTC)


Faleminderit per sqarim, do te pres pra.

Spell çekiqi[Redakto nëpërmjet kodit]

kundërderivati, dimenzionale - në hyrje - nuk i kapë--Hipi Zhdripi 8 Mars 2009 03:30 (CET)

Kujdes jo-ja, në gjuhen shqipe edhe pse në kohët e fundit po përdoret shpesh prej gazetarëve, jo ka kuptim si në gjuhët veriore. --Hipi Zhdripi 8 Mars 2009 03:40 (CET)

Edhe unë nglna shpeshë në jo-në veriore.--Hipi Zhdripi 8 Mars 2009 03:42 (CET)

U ndryshuan lidhjet e jashtme[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Tani sa ndryshova 2 lidhjet e jashtme në Integrali. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 8 shtator 2019 22:47 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Integrali. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 13 shtator 2019 16:40 (CEST)