Diskutim:Ishujt Oland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Ishujt Oland. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Emërtimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Emri i saktë në gjuhën shqipe i këto ishujt është Oland. --Vannucci (diskutimet) 12 shtator 2015 17:48 (CEST)

Faleminderit @Vannucci, nuk ka shumë informacione ne shqip për këto rajone dhe vende, prandaj zakonisht e lë emërtimin orgjinal, ose atë ndërkombëtar.--Liridon (diskutimet) 12 shtator 2015 22:30 (CEST)