Diskutim:Lufta e Vlorës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Lufta e Vlorës. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: — ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Vandalizëm[përpunoni burim]

Përshendetje Përdoruesi:Liridon, Përdoruesi:Olsi, Përdoruesi:Planeti mbrëme vura re në social media që një faqe dnsh.al po shpërndante foto të artikujve në Wikipedia me këto vandalizmat. Pasi u vendos fotoja e parë njerëzit po i mësonin njëri tjetërit nëpër komente si të bënin këtu ndryshime. Pashë që në kohe reale po beheshin ndryshime dhe këtu tek Wikipedia Shqiptare dhe tek ajo Angleze për politikanët Shqiptare. Mendoj se duhet të gjejmë një zgjidhje për vandalizma të tillë, që ndodhin për një kohë të shkurtër. Mbase një menyrë raportimi. --Margott (diskutimet) 18 janar 2016 09:23 (CET)

Pershendetje Margott, zgjidhjet e vetme per keto lloje vandalizmash jane bllokimet e perdoruesve dhe mbrojtjet e artikujve, por edhe keto masa nuk mund t'i largojne plotesisht vandalizmat. Duke qene se shumica e perdoruesve kane IP dinamike, mund ta ndryshojne shume lehte IP-ne dhe t'i shmangen bllokimit dhe te fillojne te vandalizojne perseri. Sa per mbrojtjen, ne mund t'i mbrojme artikujt e vandalizuar keto kohet e fundit, por nuk mund te parashikojme dot se cilet artikuj do te vandalizohen ne te njejten menyre ne te ardhmen. Edhe nese do te arrinim te benim nje parashikim te tille dhe te mbronim disa artikuj per per nje periudhe te shkurter kohore, perseri vandalet do te gjenin artikuj te tjere per te permbushur qellimin e tyre. --Olsi (diskutimet) 18 janar 2016 19:38 (CET)