Diskutim:Mënga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Mënga. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Sqarim!!![Redakto nëpërmjet kodit]

"Mënga e nje veshjeje (teshe, rrobe) thuhet ne gjuhen standarte shqipe, Dan! Shndet!!! Leke Mjeku 23 Qershor 2007 23:25 (UTC)

Flm, a pe she dani, bene konflikt palidhje. Kjo eshte zgjeja me e mira. --Proud To Be Albanian diskuto°) 23 Qershor 2007 23:28 (UTC)
Manga eshte dialekt i Mëngës, dhe ketu merret gjuhas tandarde, pra manga per mëngë bie. (Puntori 24 Qershor 2007 11:17 (UTC))

Qysh i thojin në gjuhë standarte monglanit, shmoklanit, malecitetj.--Hipi Zhdripi 24 Qershor 2007 15:19 (UTC)