Diskutim:Peshqit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Peshqit. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.


Teksti i papërshtatshëm[Redakto nëpërmjet kodit]

Teksti i këtij artikulli është i përkthyer shumë keq(google translate), dhe i shkruar dhe më keq aq sa për mua personalisht e kam të vështirë ta korigjoj. Propozoj të përkthet dhe një herë nga fillimi. -Margott (diskutimet) 8 korrik 2015 10:53 (CEST)

kam filluar ta rregulloj materialin duke marë cdo titull me rradhe. Hoqa pjesët e bërë copy paste nga anglishtja dhe po punoj për rregullimin e plotë të përmbatjes. Margott (diskutimet) 16 shtator 2015 13:04 (CEST)

Heqje stampe[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Administrator Liridon, Olsi, Planeti kam punuar me këtë artikull dhe mendoj se është në nivel të mirë për tu hequr stampa përkthim i përafërt . Ju lutem kontrollojeni dhe vendosni nëse kam të drejte :)-- Margott (diskutimet) 5 tetor 2015 12:32 (CEST)

Margott, ky lloj artikulli ka plot terme/emërtime në gjuhë të huaja, dhe në kështu raste duhet çdoherë të shënohen pjerrtas. I hoqa stampat e mesazheve paralajmëruese, aktualisht e ke sjell në gjendje shumë më mirë se sa ka qenë, por mendoj se ka edhe pak nevojë për përmirësim, ndoshta po të kishim një wikipedian biolog :) që të përkëthejë këto emërtimet në shqip. --Liridon (diskutimet) 5 tetor 2015 14:13 (CEST)

Ndryshime te lidhjet e jashtme[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Tani sa ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Peshqit. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 10 shtator 2019 06:20 (CEST)