Diskutim:Burrneshat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Burrneshat. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Sugjeroj zhvendosje në Burrneshat. Virgjëreshat e betuara shqiptare është thjesht një përkthim nga shprehja përshkruese anglisht e autores Antonia Young, që shkroi librin në 2005. Fjala shqip, burrneshë, është mëse pershkruese si titull. --1l2l3k (diskutimet) 2 nëntor 2017 17:08 (CET)

Ekziston edhe artikulli Virgjna për temën e njëjtë, do duhet të bashkohen.--Liridon (diskutimet) 7 nëntor 2017 10:36 (CET)
Pershendetje! Unë në fakt kam qenë vet e dyjëzuar në lidhje me titullin për këtë artikull prandaj edhe e kam vënë Virgjëreshat e betuara shqiptar, Burrneshat. Nëse biem dakord të gjithë për titullin Burrneshë ky le të jetë --JonaRizvanolli (diskutimet) 7 nëntor 2017 14:08 (CET)
Ok, zhvendosjen mund ta bëjmë kollaj, dhe ndërkaq do ndihmoj per bashkimin e artikullit Virgjna të ky. Jona si thuhet, "dyjëzuar" apo "dyzuar", më ngatërrove tani, :-). --1l2l3k (diskutimet) 7 nëntor 2017 15:25 (CET)
Yes check.svg U bë!.--1l2l3k (diskutimet) 7 nëntor 2017 18:51 (CET)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 2 lidhje të jashtme te artikulli Burrneshat. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 2 qershor 2020 16:10 (CEST)