Distrikti rajonal Central Kootenay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti rajonal Central Kootenay (kthjellim).


Distrikti rajonal Central Kootenay
Regional District of Central Kootenay
—  distrikt rajonal  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Kryeqëndra Nelson
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°29′V 117°18′P / 49.49°V 117.3°P / 49.49; -117.3 (Distrikti rajonal Central Kootenay)Koordinatat: 49°29′V 117°18′P / 49.49°V 117.3°P / 49.49; -117.3 (Distrikti rajonal Central Kootenay)
Sipërfaqja 22.130,71 km2
Popullsia 55.883 banorë 2006
Dendësia 2,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Distrikti rajonal Central Kootenay – harta_foto
www.rdck.bc.ca/

Distrikti rajonal Central Kootenay është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 22130.71 km² dhe popullsi 55883 banorë.[1] Nelson është kryeqëndra e distriktit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike