Distrikti rajonal Fraser-Fort George

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti rajonal Fraser-Fort George (kthjellim).


Distrikti rajonal Fraser-Fort George
Regional District of Fraser-Fort George
—  distrikt rajonal  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Kryeqëndra Prince George
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°55′V 122°46′P / 53.91°V 122.77°P / 53.91; -122.77 (Distrikti rajonal Fraser-Fort George)Koordinatat: 53°55′V 122°46′P / 53.91°V 122.77°P / 53.91; -122.77 (Distrikti rajonal Fraser-Fort George)
Sipërfaqja 51.083,73 km2
Popullsia 92.264 banorë 2006
Dendësia 1,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Distrikti rajonal Fraser-Fort George – harta_foto
www.rdffg.bc.ca/

Distrikti rajonal Fraser-Fort George është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 51083.73 km² dhe popullsi 92264 banorë[1]. Prince George është kryeqëndra e distriktit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike