Prince George (Kolumbia Britanike)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Prince George (kthjellim).


Prince George
—  qytet  —
flamuri_figura
Pamje nga Prince George (Kolumbia Britanike)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Ndarja statistikore Distrikti rajonal Fraser-Fort George
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°55′2″V 122°44′59″P / 53.91722°V 122.74972°P / 53.91722; -122.74972 (Prince George)Koordinatat: 53°55′2″V 122°44′59″P / 53.91722°V 122.74972°P / 53.91722; -122.74972 (Prince George)
Sipërfaqja 316 km2
Popullsia 70.981 banorë 2006
Dendësia 224,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Vendndodhja
Prince George is located in Kanadaja
Prince George
Prince George
Prince George – harta_foto
www.city.pg.bc.ca/

Prince George është një qytetDistrikti rajonal Fraser-Fort George, provinca Kolumbia Britanike, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 316 km² dhe popullsi 70981 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike