Dizy-le-Gros

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dizy-le-Gros
Komunë
noform
Pamje nga Dizy-le-Gros
Vendndodhja
Dizy-le-Gros is located in Franca
Dizy-le-Gros
Dizy-le-Gros
49°37′46″V 4°01′20″L / 49.629444444444°V 4.0222222222222°L / 49.629444444444; 4.0222222222222Koordinatat: 49°37′46″V 4°01′20″L / 49.629444444444°V 4.0222222222222°L / 49.629444444444; 4.0222222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.96 km2
Popullsia 771 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02340
INSEE 02264


Dizy-le-Gros është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Dizy-le-Gros ka një popullsi prej 771 banorë dhe sipërfaqe 19.96 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dizy-le-Gros – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale