Dmitri Radçenko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dmitri Radçenko
Të dhënat personale
Emri i plotëDmitri Radchenko
Data e lindjes (1970-12-02) 2 Dhjetor, 1970 (50 vjeç)
Vendi i lindjesLeningrad, Rusia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988Dynamo Leningrad
1989-1990Zenit Leningrad
1991-1993Spartak Moscow
1993-1995Racing Santander
1995-1996Deportivo La Coruña
1996-1997Rayo Vallecano
1997-1998Mérida
1998-1999Compostela
1999-2000Júbilo Iwata
2001-2002Hajduk Split
2003-2004Bergantiños
Ekipi kombëtar
1990Flag of the Soviet Union.svg Bashkimi Sovjetik2(0)
1992–1996Flag of Russia.svg Rusia33(9)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Dmitri Radçenko (lindur më 2 Dhjetor 1970) është një ish-futbollist rus.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin sovjetike, reprezentacionin rus ka luajtur 35 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of the Soviet Union.svg Bashkimi Sovjetik
Vite Ndeshje Gola
1990 2 0
Gjithsej 2 0
Flag of Russia.svg Rusia
Vite Ndeshje Gola
1992 2 1
1993 5 1
1994 11 5
1995 8 2
1996 7 0
Gjithsej 33 9

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]