Dohis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dohis
Komunë
noform
Pamje nga Dohis
Vendndodhja
Dohis is located in Franca
Dohis
Dohis
49°45′42″V 4°08′08″L / 49.761666666667°V 4.1355555555556°L / 49.761666666667; 4.1355555555556Koordinatat: 49°45′42″V 4°08′08″L / 49.761666666667°V 4.1355555555556°L / 49.761666666667; 4.1355555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.1 km2
Popullsia 101 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02360
INSEE 02265


Dohis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Dohis ka një popullsi prej 101 banorë dhe sipërfaqe 8.1 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dohis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale