Dolencka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Dolenckë)
Dolencka
Доленци
Fshat
Xhamia e Dolenckës
Xhamia e Dolenckës
Popullsia
 • Gjithsej265

Dolenckë, (maqedonisht: Доленци/Dolenci) ёshtё fshat nё komunën e Manastirit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 265 banorë nga të cilët 212 ishin Shqiptarë, 51 Maqedonas, 1 Boshnjak dhe 1 tjetër.