Jump to content

Zhabjani (Manastir)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Zhabjan (Manastir))
Zhabjan
Жабени
Fshat

Zhabjan, (maqedonisht: Жабени/Žabeni) është fshat në komunën e Manastirit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 155 banorë nga të cilët 154 ishin Shqiptarë, dhe 1 Maqedonas.